Predmety sily

Predmety sily

Šaman obvykle používa pri svojej práci rôzne predmety sily, ktoré mu pomáhajú zmeniť svoj stav vedomia. Tradične to je hrkálka, bubon...

ŠAMANSKÝ BUBON

Šaman a bubon tvoria jedno. Bubon je jedným z najdôležitejších predmetov sily. Je jeho silný spojenec. používaný na liečenie, veštenie a privolávanie duchov spojencov. Je ladiacim nástrojom, pomocou ktorého dosahuje šaman harmóniu s Matkou Zemou a Nebeským Otcom.

ŠAMANSKÁ HRKÁLKA / CHRASTÍTKO / RATTLE

Šamanská hrkálka je ďalším dôležitým silovým predmetom, posvätným spojencom šamana. Používa sa  všade tam, kde zvuk bubna je príliš silný alebo obmedzuje pri pohybe. Rituálny tanec, spev...

Šaman môže vlastniť niekoľko hrkálok. Každá šamanská hrkálka má svoje meno a ducha. Ich použitie je spojené s určitým rituálom, či liečením. Zvuk hrkálky spolu so zvukom bubna tvorí most medzi realitou a svetom šamana.

Výroba šamanskej hrkálky. Objednávajte tu:

markofedormf@gmail.com

https://www.markofedor.sk/products/hrkalky-chrastitka/

ŠAMANSKÝ OČISTNÝ VEJÁR

Vejár vyrobený z pier dravých vtákov patrí do skupiny silných šamanských nástrojov, pomocou ktorého čistíme auru od "energetického smogu - prachu".

Aura je energetické pole, ktoré obklopuje ľudské telo zo všetkých strán. Skladá sa z mnohých druhov energie. Tým ako neustále vydávame a prijímame energiu, prúdia cez nás silné elektromagnetické vlny. Každá bytosť, každá vec, s ktorou sa náhodne v živote stretávame, má vplyv na naše energetické pole. Dochádza tu k výmene energií. Behom dňa akumulujeme značné množstvo "toxickej, odpadovej energie". Môžeme to prirovnať k statickej elektrine, ktorá sa nahromadí a má škodlivé účinky.

Očistný vejár sa používa na odstránenie tejto odpadovej energie a pred zahájením a po ukončení akejkoľvek liečiteľskej činnosti. V šamanských kultúrach bol vejár vyrobený z orlích pier používaný na odstránenie nežiadúcich votrelcov z tela chorého a k následnej harmonizácii tela a ducha.

DRUMBĽA / JEWS HARP/ DAN MOI / MAULTROMMEL / BRUMBLE

Drumbľa je tradičným nástrojom sibírskych šamanov. Jej ezoterická funkcia spočíva v tom, že funguje ako mantra. Jej zvukové vibrácie možno prijímať vnútornými dutinami hráča, ale tiež ozvenou z miestnosti.

Zvukové vibrácie prenikajú energetickými kanálmi hráča aj poslucháča – klienta – a rozbíjajú psychoenergetické blokády, ktoré bránia voľnému toku energií. Tým prinášajú liečivé účinky pri hre na tento nástroj.

Pochádza pravdepodobne z Ázie. Do Európy sa vraj dostala z východných plání Kazachstanu a poznali ju aj starí Slovania.

© 2021 Šamanizmus SlovenskoVšetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!